Logo BRC
Certyfikat BRC
30 kwietnia 2019
Bobiniarka Jurmet Winder II
Bobiniarka Jurmet Winder II
29 marca 2020
Green print 2019

Biss na konferencji Green Pringing & Packaging 2019

W pogoni za najnowszymi trendami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego, a ściślej biodegradowalnych opakowań oraz ich recyclingu, przedstawiciele drukarni BISS gościli na konferencji GREEN PRINT AND PACKAGING która odbyła się w siedzibie SOMY w Czechach w dniu 15 maja 2019.

Podczas konferencji poruszone zostały tematy takie jak m.in. odnawialne i kompostowalne rozwiązania dla elastycznych opakowań plastikowych. Przedstawiciele konferencji mocno akcentowali potrzebę wdrożenia przez drukarnie przyjaznych środowisku materiałów do produkcji opakowań.

Według szacunków tylko w Europie opakowania stanowią około 40% produkcji tworzyw sztucznych z czego niewiele, bo około 1/3 nadaję się do recyclingu. Reszta jest spalana lub trafia na składowiska odpadów zajmując coraz większe obszary.

Świadomi tego, że, w Polsce jak i na świecie jesteśmy już na takim etapie rozwoju gospodarczego, że nie bylibyśmy w stanie funkcjonować bez plastiku, drukarnia BISS jako jeden z wiodących producentów opakowań w Polsce intensywnie poszukuję nowych ekologicznych rozwiązań .