Logo BRC
Certyfikat BRC
30 kwietnia 2019
Bobiniarka Jurmet Winder II
Bobiniarka Jurmet Winder II
29 marca 2020
Logo BRC
Certyfikat BRC
30 kwietnia 2019
Bobiniarka Jurmet Winder II
Bobiniarka Jurmet Winder II
29 marca 2020
Green print 2019

Biss na konferencji Green Pringing & Packaging 2019

W pogoni za najnowszymi trendami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego, a ściślej biodegradowalnych opakowań oraz ich recyclingu, przedstawiciele drukarni BISS gościli na konferencji GREEN PRINT AND PACKAGING która odbyła się w siedzibie SOMY w Czechach w dniu 15 maja 2019.

Podczas konferencji poruszone zostały tematy takie jak m.in. odnawialne i kompostowalne rozwiązania dla elastycznych opakowań plastikowych. Przedstawiciele konferencji mocno akcentowali potrzebę wdrożenia przez drukarnie przyjaznych środowisku materiałów do produkcji opakowań.

Według szacunków tylko w Europie opakowania stanowią około 40% produkcji tworzyw sztucznych z czego niewiele, bo około 1/3 nadaję się do recyclingu. Reszta jest spalana lub trafia na składowiska odpadów zajmując coraz większe obszary.

Świadomi tego, że, w Polsce jak i na świecie jesteśmy już na takim etapie rozwoju gospodarczego, że nie bylibyśmy w stanie funkcjonować bez plastiku, drukarnia BISS jako jeden z wiodących producentów opakowań w Polsce intensywnie poszukuję nowych ekologicznych rozwiązań .